27. 6. 2008

Doporučené hry pro PS2

Lidé se mne často ptají, jaké hry bych jim doporučil pro Sony Playstation 2. Nemusíme si nic namlouvat - 90% veškeré PS2 produkce stojí za starou belu (a to ještě v lepším případě), takže člověk musí pečlivě vybírat. Doposud jsem shromáždil seznam těchto her, které by měl mít povinně každý majitel PS2 v knihovničce. Nejde nutně o "desítkové" tituly, ale o hry, kvůli kterým má smysl si PS2 koupit. A hry, které má smysl si koupit samozřejmě - kdybychom zabrousili do nelegální sféry, tak her vhodných k zahrání je více.

Shadow of Colossus + ICO - jedny z nejlepších her všech dob pro svou inovaci, atmosféru a příběh. Povinnost po dovršení patnícti let věku, jinak skočte do jámy s otrávenými žiletkami.
Metal Gear Solid
- oba dva díly včetně jejich remaků považuji za jeden z vrcholů herního nebe. Kdo nehrál, jakoby nebyl.
Final Fantasy X + XII - klasické japan RPG a neklasické japan RPG. To první kvůli příběhu, to druhé kvůli inovaci. Vzor pro hry široko daleko.
Tekken 5 - ačkoliv na trojku nelze dosáhnout, Tekken 5 je vrcholem bojových her "vzdáleně připomínajících realitu". Kombinace jsou sice trochu přeplácané, ale nakonec ano - tohle je to pravé!
Soul Calibur 3 - přímá konkurence k Tekkenovi zaujme zejména začátečnické hráče pro snadnost kombíček. Přitom propracovanost systému je neuvěřitelná a proto doporučuji všemi deseti.
Grand Theft Auto - od třetího dílu po San Andreas (když přehlédneme nepříliš kvalitní "Stories" hry z PSP) - pokud hovoříme hlavně o posledním jmenovaném - jde o svatý grál hratelnosti a zábavnosti. Nepřekonatelný titul, který museli autoři ve čtvrtém díle "překonat" tak, že udělali úplně jinou hru.
Gran Turismo 4 - jeden z nejdokonalejší automobilových hratelných pseudosimulátorů. Hra, kter přes chladné plechy kapot má prostě duši a nechává konkurenci daleko za sebou.
Rogue Galaxy - jediná konkurence Final Fantasy 12 na poli netradičních japan RPG. Skvělá story, skvělý svět, mnoho možností k vyžití a prima souboje - o grafice, hudbě a namluvení nemluvě. Hit!
God of War - oba díly patří mezi nejlepší akční hry všech dob. Sympatický hlavní hrdina a tunolitry krve.
Burnout Revenge - oproti všem ostatním vítězí díky filmovému režimu "udělej co největší bouračku". Ryzí zábavnost!
Devil May Cry - button mashing nalezl své útočiště. Pokud si chcete poměřit s kamarády velikost svého ega, DMC je ideální měřítko.
Katamari Damacy - nejúchylnější hra všech dob obohacená o neuvěřitelnou hratelnost. Hovnivál v japonském vydání se stal právem jednou z nejobdivovanějších her všech dob.

Časem budu průběžně doplňovat další zajímavé tituly.