27. 6. 2008

Doporučené hry pro Wii

Lidé se mne často ptají, jaké hry bych jim doporučil pro Nintendo Wii. Nemusíme si nic namlouvat - 90% veškeré Wii produkce stojí za starou belu (a to ještě v lepším případě), takže člověk musí pečlivě vybírat. Doposud jsem shromáždil seznam těchto her, které by měl mít povinně každý majitel Wii v knihovničce. Nejde nutně o "desítkové" tituly, ale o hry, kvůli kterým má smysl si Wii koupit. A hry, které má smysl si koupit samozřejmě - kdybychom zabrousili do nelegální sféry, tak her vhodných k zahrání je více.

Wii Sports - to je snad jasná povinnost.
Legend of Zelda - Twilight Princess - "nejlepší Zelda na Wii", ale opravdu - je to krásná hra.
Mario Strikers - sportovní hry opravdu nehraju, ale tenhle akční fotbálek zaujme zejména při více hráčích na dlouho.
Madworld - extrémně násilná, extrémně vtipná, extrémně zábavná, extrémně ovladatelná, extrémně stylová a extrémně chytlavá hra. Madworld je jedna z her, která dovedla nejlépe využít ovládání i technické možnosti a stvořili tak na této platformě originální zážitek.
No More Heroes - perfektní parodie na všechno možné s brutální akcí, skvělým "Star Wars" ovládáním a unikátní retro atmosférou, humorem a grafikou. Jediný problém - PAL verze je cenzurovaná a nejde tedy skoro hrát:(.
Super Smash Bros. Brawl - Co naplat - bojovka s 35 (nejen) Nintendo postavičkami s perfektní hratelností a ovládáním, které každý n00b ovládne za 10 minut, s bonusy na objevování na rok dopředu? Není nutno váhat. Jediný problém - GameCube controller nutný.
Resident Evil 4 - sice jde o remake z GameCube, ale díky ovládání se z RE4 stává jednou z nejlepších her všech dob, kterou by každý Wiičkař měl znát nazpaměť!
Bully - sice jde o remake z PS2, ale pozornost si tato hra zaslouží. Wii má překopané ovládání (nechci říct k lepšímu nebo k horšímu - prostě jiné, ale pořád skvěle hratelné) a minimum bonusového obsahu - ale jelikož je tato hra nedoceněná z PS2, měli byste se jí věnovat alespoň na Wii. Jediný problém - v EU pod názvem Canis Canem Edit.
Ókami - prakticky to samé, co Bully. Remake z PS2, který kupodivu trpí trochu necitlivým ovládáním štětce, ale skvěle hratelná hra, která vyšla ke konci života PS2 a je tedy trochu zanedbána.
Battalion Wars 2 - málokdo to ví, ale série Advanced Wars a Battalion Wars jsou úzce provázány. Toto je hodně akční strategie s pěknou, stylizovanou grafikou a hromadou dobrých nápadů. Obecně je celá hra tak unikátní, že ji buď budete milovat nebo nenávidět.
Metroid Prime 3 - excelentně zvládnuté pokračování. Pokud jste si kladli otázku, jak zpracovat 2D arkádu do 3D tak, aby zůstalo zachováno všechno z obojího, zahrajte si Metroid Prime. Skvělé ovládání. Nejlepší FPS na Wii. V podstatě nemá cenu kupovat jinak, než v Metroid Prime Trilogy kolekci!
Ghost Squad - šílená střílečka - remake z automatu. Jenom tři levely, ale prakticky s nekonečnou replayability dělá z této hry, kterou můžou hrát až 4 hráči najednou, lahůdku na každou párty (a nemusí se hrát Ninja nebo Beach modifikace). Ideální policajti v akci. Jediný problém - původní grafika z roku raz-dva.
Eledees - sbírání elektrických skřítků v perfektním fyzikálním enginu skvěle demonstruje možnosti detekce pohybu a polohy v prostoru Wiimote. I přes dětský vzhled hry je to nutnost.
Warioware Smooth Moves - přes 200 ulítlých miniher. I v singlu zábava na dlouho, při více lidech jedna z nejlepších zábaviček vůbec.
Super Mario Galaxy - co dodat - nejinovativnější hra nejen roku 2007. Prostě luxuska! PLUS druhý díl překoná vaše očekávání!
Mario Kart Wii - pro někoho zklamání, pro někoho vrchol. Pravda je, že online multiplayer dělá z této hry povinnost pro všechny a to včetně ovládání, nových prvků - a to přes slabší grafiku a málo nových tratí. Jediný problém (jako u všech multiplayerů na Wii) - Friend Codes.
Wii Fit - tlaková podložka je opravdu prdel, mám to doma, ale bacha - to není hra, ale regulerní trénink, ale fakt dobrej.
Dead Space Extraction Point - Wii se stalo prakticky výhradní doménou on-rails stříleček. Očekávání spin-offu povedeného horroru Dead Space nepřínášelo moc nadějí. Opak je pravdou. Excelentně zpracovaná akce, mnoho inovací a hlavně zachována atmosféra původní hry. Perfektní prequel a zábavná hra pro otrlejší hráče!
Resident Evil Darkside Chronicles - převyprávění Resident Evil 2 a Code Veronica ve velice atmosférické grafice s dynamickou kamerou a povedeným filmovým dojmem. Zatímco předchozí díl Umbrella Chronicles bych doporučil jen ztěží, toto je sázka na jistotu.
Tatsunoko vs Capcom - prakticky jediná "normální" bojovka ve stylu Street Fighter / Capcom na Wii. Jde o přímé pokračování VS série (například vynikající Marvel vs Capcom 2), ale je jednodušší na ovládání a ovládnutí, takže je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé. Ale i ti nejzkušenější se budou bavit u šílené grafické stylizace. Překvapivě dobře se hraje na samotném Wiimotu, ale GameCube ovladač je samozřejmě lepší. Online s minimálními lagy, takže není co řešit.
Monster Hunter Tri - jediná hra na Wii, která se může pyšnit titulem "hardcore". Hra na stovky hodin, lidově zvaná samohonka nebo masturbace. Chcete-li objevovat obří unikátní svět, lovit monstra (i s kamarády online) a vylepšovat si zbraně či zbroj ad absurdum, je Monster Hunter Tri jediná volba na Wii. Jediná ale neznamená, že by to byla znouzectnost!
New Super Mario Bros. Wii - 2D hopsačka s tradiční obtížností, hromadami nových nápadů a multiplayerem až pro čtyři hráče, kdy přehledností překonává Little Big Planet. Nenechte se zmást, tahle hrá vás vypeče.
Metroid Other M - unikátní mix herních žánrů od Team Ninja se Samus Aran v hlavní roli. Pokud člověk překousně poněkud přepálenou "amerikanizaci" základního děje, bude odměnět zajímavým příběhem, tunami nevídaných událostí a strmě stoupající křivkou hratelnosti.

Časem budu průběžně doplňovat další zajímavé tituly.