10. 7. 2008

Jak jsem byl v televizi...

Proč se nepochlubit vlastním peřím - není to zas tak dávno (15.3.2008), kdy mne oslovil jeden známý, že na ČT24 mají v plánu v rámci pořadu Fokus věnovat jeden díl počítačovým hrám. Přiznám se, že se na televizi nedívám již mnoho let a navíc je ČT24 mimo rozsah mnou přijímaných vln (no dobře, ale na netu na to nemám čas obvykle), takže jsem netušil, o co vlastně jde. Nakonec se z toho vyklubala velmi zajímavá věc. V pořadu vystupují obvykle tři osoby, přičemž každá vidí téma z trochu jiného, vlastního úhlu. V mém případě jsem byl v roli nadšeného fanouška her, který je ale už za obdobím prvotního nadšení. Pořad můžete v originálu shlédnout přímo na stránkách České Televize nebo níže díky Youtube, kam jiný známý z netu (bez smyslu pro humor) vystříhl z celého pořadu pouze mne.


Adblock


Každopádně - ne snad, že bych se chtěl vytahovat, ale moje část byla asi fakt nejlepší, soudě dle ohlasů - samotní autoři pořadů se mi pak svěřili, že měli se mnou nejvíce práce. Ono sestříhat nějakých pět hodin materiálu do osmi minut není legrace.

Vedlejší efekt byl ještě ten, že mne kontaktovala Tereza Janečková s tím, abych vypracoval přednášku pro VŠUP, kde jsem měl odpřednášet něco o vývoji designu ve hrách, jelikož jejich třída měla zadání na klauzurní práce právě "počítačovou hru". S přednášky nakonec z technických důvodů sešlo, ale hodlám ji brzy zveřejnit právě tady na blogu - včetně všech ukázek a komentářů.