24. 3. 2009

Tak se nám -ml- definitivně zbláznil

Nevím, jestli to má cenu a jestli to vůbec chci komentovat. Každopádně máte-li zájem, tak ochranná známka "Excalibur" je nyní k mání za 500.000 Kč + DPH.

Lidé jsou různí. Já třeba mám svoji oblíbenou Amigu, kterou bych z principu nedal za nic na světě. Založil bych si o ní blog, kde bych dokola omílal, jak se na mé Amize scházeli kamarádi z širého okolí a hráli jsme na ní spolu. Před bezmála dvanácti lety (abychom udrželi paralelu s Excaliburem). Budu dokola omílat, jak je moje Amiga pro mne nevyčíslitelně cenná a že ji nikdy neopustím. A pak vyhlásím, že se bude opět chodit hrát na mou Amigu. Jistě to mnoho lidí zaujme, protože mají k Amize dlouhodobě kladný vztah. Dokonce se nabídnou, že mi budou do Amigy nosit nové hry, aby lidi měli co hrát. No, ale pak se na půl roku odmlčím (respektive budu psát o chystané Amiga párty neurčité plky se zápornou informační hodnotou) a vyhlásím - prodávám Amigu za půl milionu Kč + DPH. Ať si na ní hrají jiní. Zvonec - a lásce je konec.

Na celé "kauze", když si dovolím toto fiasko nazvat takto noblesně, jsou zajímavé tři body.

1) Martin Ludvík po jedenácti letech habaďůry dosáhl pointy na úrovni špatného skeče Monty Pythonů a vůbec se nad tím nepozastavuje.
2) Martin Ludvík zničil časopis Excalibur špatným podnikatelským záměrem a nijak se nad tím nepozastavuje.
3) Martin Ludvík si cení ochrannou známku na 600.000 Kč a svým prozíravým odhadem "předpokládá", že tuto hodnotu to má pro "kteréhokoliv jiného vydavatele", aniž by se pozastavil nad pravidlem nabídky a poptávky.

A to opravdu neřeším to, že po několik dlouhých měsíců jsme vedli korespondenci o budoucnosti Excaliburu, neřeším to, že většina čísel magazínu stála za starou bedlu, že většina jeho dosavadních aktivit je pod úrovní, že pro mne Excalibur z nostalgického hlediska hodně znamená a že to celé je prostě obrovská komedie, u které se nemůžete smát.

Pochybuji, že někdo nabídne -ml- částku, která se bude blížit desetině jeho požadavkům. Pochybuji. Ale pokud se někdo takový najde a k prodeji známky nakonec dojde, apeluji, aby byl Excalibur i s jeho ochrannou známkou a i s -ml- zakopán pod zem a zůstal tam navěky.

Takhle nám kazit pařanské mládí, doprdele.