4. 5. 2009

Natáčení pořadu Pařáda

Poslední dny, či spíše týdny, se nesou jasně v duchu příprav a natáčení našeho společného projektu s prostým názvem Pařáda. Má jít o pořad, kde se hrají hry. Všechny možné, na tisíc způsobů. Jedno z témat pořadu je hraní her na extrémní obtížnost, druhé je hraní her netradičním způsobem (takový Tekken na dancepadu), což bude stmeleno rozhovory v terénu, krátkými prostřihy s představením her, konzolí nebo prostě "kombo dne" ve dvaceti vteřinách. Celkem by divák za těch 10-15 plánovaných minut měl shlédnout něco, co bude mít (s trochou nadsázky) nadčasovou hodnotu.

Nechci pořad zatím moc propagovat. Jestli se chytne, udělá se mu vlastní kanál, patrně blog a nebál bych se ho nabídnout třeba do Prima Cool vysílání. Momentálně máme k dispozici 99% hrubého materiálu pro pilotní díl a pro první díl. Před sebou máme to nejtěžší - střih a postprodukce. Znělka nám zatím zcela chybí, i hudebně. Tým lidí máme schopný, ale synchronizace našeho koníčku s ostatními aspekty života je prostě obtížná. Já sám si myslím, že bychom za 14 dní měli být schopni vyprodukovat pilot a jeden díl.

Abyste si udělali představu, dávám tady dva odkazy na "něco jako trailer", který udělal náš střihač Jay_Tee za velice krátkou dobu. Neberte to moc vážně, je to taková první vlaštovka, která se ale myslím povedla - atmosféru z toho cítím. Druhé video je náš náhodný rozhovor v hospodě (asi po deseti pivech), který jistě použijeme (střihneme to chvilku po maníkovi hrajícím GTA4). Podobných nápadů máme dost a dají se snadno realizovat. Vzniknout z toho prostřihy, které osvěží záběry typu "20 minut Daveho, jak hraje Dooma". Suma sumárum půjde trochu o reality show na dost specifické téma, ale nebudeme se bát sem tam něco důveryhodně sehrát, aby to byla zábava. Technicky jsme v zásadě amatéři, ale už nyní vidím velice slušné výsledky.

Na závěr ještě ochutnávka základního designu (Drokk) do znělky a jinglů.

Ano, poslední dobou nějak nemám čas na hraní ;).