25. 5. 2009

RE-Play - natáčení pro Public TV

Údajně na doporučení Jana Modráka jsem se dostal do kontaktu s Vojtěchem Novákem, designérem studia TriPsi, které se chopilo natáčení pořadu o počítačových hrách pro Public TV. Jelikož se pořad slibně rozjíždí, tak si chtěli pozvat nějakého hosta a oko padlo na mne. Jako host jsem si to celkem užil, prostory na natáčení, místo bluescreenu, byly zvoleny do Design Studia v Dejvicích. Jak to dopadlo - posuďte sami na stránkách pořadu (pozor - je potřeba Silverlight - nebijte mne).

Dojem z natáčení je dobrý hlavně kvůli tomu, že jsem viděl, jak to v poloprofesionálním pojetí vypadá, respektive že se to příliš neliší od naší práce. Rozdíly tady ovšem jsou. Díky lepší technice (mikrofony) vypadají rozhovory více přirozeně, obraz v HD kvalitě je také bezva. Ale jinak si myslím, že jsme na tom s naší Pařádou srovnatelně, samozřejmě máme lepší obsahovou náplň ;).

Pořad RE-Play se mi docela líbí. Koncepčně jde o obšlehnutou Gamepage, ale s mnohonásobně vyšší kvalitou co do stránky obsahové, ale hlavně co do stránky produkční. Dění na obraze obvykle odpovídá mluvenému komentáři, střihy jsou bez problému a samotná textová náplň je prostě v pohodě. Možná jí je tam trochu moc a někteří komentátoři (Jan Válek?) by mohli ubrat na důrazech v mnoha slovech. Když si to představím, že mi někdo naživo předává informace tímto způsobem, musím se v duchu smát ;). Ale celkově je to rozhodně lepší počit, než Gamepage - nechce se z toho zvracet, grafika je přijatelná a kvalita taktéž - a to i když odhlédneme od formátu Public TV. Palec nahoru.