12. 10. 2009

GameBoy Camera

Drokk mi udělal radost a rozšířil mou sbírku o pěkný kus hardware. Nejde o nic menšího, než digitální fotoaparát pro staričký GameBoy.


Rozlišení 128x112 ve čtyřech odstínech šedi je více, než komické, na poměry běžné fotografie, leč na rok 1998 šlo o zajímavý experiment (v roce 1999 zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jako nejmenší digitální kamera na světě), který Nintendo zlepšovalo až na úroveň, kterou v praxi vidíme u Nintenda DSi. Nintendo prezentovalo kameru v podstatě jako minihru, což je nejlepší možné přirovnání, jelikož kvalita fotografií je skutečně směšná. Ne snad, že by ty fotky neměly specifickou atmosféru - dyk sakra fotíme pomocí osmibitového GameBoye!


K dokonalosti chybí už jen GameBoy Printer, který mimo jiné umožňuje tisknout fotky pododbně, jako staré pokladny v obchodech - na navinutý proužek papíru. Krom toho je možné fotky z GameBoye přenášet do jiného pomocí kabelu. Dost sofistikované, na rok 1998.


Softwarová výbava se stává z několika miniher, jako je osekaná Galaga, žonglování s míčky nebo hudební rychlík DJ. Poslední dvě jmenované umožňují do hry vložit fotografii obličeje, místo výchozí grafiky. Je skoro až s podivem, jak se koncepčně blíží tento jedenáct let starý produkt současnému DSi, co se využití týče.


Krom toho lze fotky rotovat, kreslit do nich, lepit nálepky (a jelikož má v zařízení prsty firma Game Freak, je hodně patrný vliv Pokémon her), zesvětlovat a mixovat. Drobnou nevýhodou je, že kamera je vzhůru nohama a šíleně vyčuhuje z GBA SP, jelikož najít doma čtyři AA baterky pro klasický systém se mi nepodařilo. Ale i tak je to super! Díky Drokku!


P.S.: Nedík, žes tam nesmazal svoje intimní fotky ;).