12. 10. 2009

Natáčení studentského projektu

Moje kamarádka Martina studuje nějakou školu na animace nebo co, kde v rámci prvního ročníku musí studenti natočit krátký film prakticky na libovolné téma - ale za pomocí staré dobré analogové techniky. Studenti si tak film nejen natočí, ale i vyvolají a sami ručně nastříhají, což je v jednadvacátém století celkem zajímavá aktivita.


Co se příběhu asi dvouminutového filmu týče, Martina si vymyslela storyboard o tom, že se setkají dva kamarádi v hospodě, vytáhnou PSP / DS a hrají proti sobě nějakou bojovku. Následně se tyto dvě osoby "utkají" v reálu, přičemž tato reálná akce bude prostříhána záběry z počítačové hry.


Pro nejvěrohodnější rekonstrukci byl vybrán Street Fighter 4, Rufus (ano ano, toho jsem hrál já) vs Sagat (Masák) - to vše v lokaci pod mostem, který v reálu suploval Barandovský most. Samozřejmě nesejde na tom, že tato hra není pro PSP ani DS, ale v rámci umělecké licence je to vhodný produkt.


Při natáčení jsme si sami zvolili jisté přiznání amaterismu a značné odlišnosti proti originálu, což není v rozporu s významem projektu - je skoro jedno, co si člověk natočí a jak. Takže jsme si s Masákem nacvičili několik bojových scének v délce několika málo vteřin. Byla to celkem sranda.


Bohužel nám selhala techika samotná. Filmový pás se v kameře zamuchlal a veškeré natočené záběry byly v tahu. Co je taky dost smutné - Martina má k dispozici jenom třicet metrů filmu, přičemž jsme přibližně deset museli vyhodit. Kvůli závadě kamery se natáčení bude opakovat příští sobotu.


Nepočítám s tím, že by se výsledný film digitalizoval, takže to tady zmiňuji jen jako perličku ;).