21. 12. 2009

Sledovanost Deníku nespokojeného hráče

Někteří z vás si možná všimli přidaného kódu NaVrcholu.cz, kterým sleduji návštěvnost mého blogu. Přestože sledovanost není pro mne prioritní, nebudeme si namlouvat, že si vnitřně nepřeji, aby se moje názory rozebíraly v širší veřejnosti. To, že jsem sem tam někde citován nebo požádán o vyslovení vlastního názoru je myslím výmluvné.

Ale čísla jsou čísla a tak si můžeme na rovinu říct, že denní návštěvnost osciluje okolo čísla 250, což je na tento projekt docela uspokojivé myslím. Z vyhledávačů vede Google, těsně následován Seznamem. Nejčastěji vyhledávaná slovní spojení jsou samozřejmě názvy her, nejčastěji jde o "Doom", "Forza Motorsport 3" a podobně. Trochu děsivěji pak působí, že můj blog našel někdo, kdo vyhledával slovní spojení "kastrace penisu povídky". No, ale tak - poskytuji radost i menšinám, což se počítá.

Z prohlížečů vede jasně jádro Gecko, takže Firefox především. Čtenář na blogu pak tráví v průměru asi minutu a půl.

No, takže toliko statistiky. Uvažuji vážně o přechodu na nový redakční systém, který by mi udělal Drokk - stejně jako novou sekci komentovaných odkazů, abych se skrz Twitter podělil o zajímavé informace, které ale nejsou dost obsáhlé na nějaký článek. Děkuji za pozornost.

P.S.: Zapomněl jsem dodat, že tito více méně náhodní návštěvnící tvoří množinu čtenářů, kteří se s jistou pravděpodobností budou vracet. Těch opravdu pravidelných - z hlediska Google Friends - mám kolem 40ti a lze předpokládat, že moje výplody vidí v Google Readeru nebo ve svém blogerském profilu. Obecně jsou tito lidé, společně s notorickými sledovači RSS, v zásadně hodnotnější, než náhodný klik z Googlu - ale i tak je to dost dobré ;).