7. 4. 2010

Pubcast 01

Docela často se svými přáteli chodím na pivo, kde naším společným tématem, mimo jiné, jsou počítačové hry. Mnohdy se debata vyvine velice zajímavě a vždy ráno si říkám (při snídáníIbalginu s Red Bullem), že je škoda, že to nikdo nezaznamenal. Mnohdy tam padají skutečné perly, nápady, vtipy nebo zkrátka vylití srdéčka - a to je hodně zajímavé.

Na druhou stranu nebudeme zakrývat, že s přibývajícím alkoholem naše kecy začínají poněkud nudit. To, co nám přišlo úžasně vtipné ten večer (a jako vtipné si to pamatujeme) se při poslechu ze záznamu stává poněkud trapným a nepoužitelným. Toto riziko lze snížit při pokusu o moderování diskuze, jakož i následném střihu (což je možná proti filozofii *castů, ale co naděláme).

Čili - nechal jsem na stole běžet mobil / diktafon a po pár dnech jsem udělal základní prostřih. Pubcast 01 byl natočen 31.3.2010 v hospodě Práce na Letné (po té, co jsme byli u Velblouda a Na Kovárně) a když to beru jako zkoušku, je to celkem dobré. Příště si lépe připravím témata a taky by bylo vhodné, abychom neměli v sobě osm kousků předtím, než natáčení vůbec začalo. (Nepřál bych vám slyšet závěr nahrávání, kdy padaly tekily a utíkal jsem do tmy). Z celkové délky záznamu okolo jedné hodiny jsem udělal sestřih na 39 minut - převážně první polovina rozhovorů. Nevím, jestli je to zajímavé poslouchat, těším se na vaše názory a komentáře zde na blogu, co udělat příště lépe. Však jsme jenom laici.

Technická poznámka - Google Blogger se umí tvářit i jako podcastová služba a to pomocí funkce "Přílohy". Jenže když se koukám na blog, tak nevidím nikde žádnou přílohu, ani možnost stažení, ačkoliv v editoru ji vidím. Odkaz na samotný MP3 soubor je zde, avšak používáte-li podcastovou čtečku nebo v RSS, přiložený soubor objeví automaticky (funguje ve Firefoxu a v Google Readeru, co jsem zkoušel). Díky za pochopení.

V prvním díle jsme si dali za témata jednoduché a základní otázky, jako "jakou hru si vzít na pustý ostrov", "nejoblíbenější hrdina počítačových her" nebo "jakou hru doporučit člověku, co nehrál deset a více let". Audio není nijak cenzurované, ale s pokročilou mírou alkoholu došlo k odbíhání od tématu, což jsem vystřihl a celkově zkrátil. Účastníci: Dave de Sade, Claven a Barney.

P.S.: Značka "Pubcast" patří panu Drokkovi, kterému tímto děkujeme za svolení k používání.