17. 5. 2010

PS3 iz ded bejby, PS3 iz ded

Tak se zdá, že se na mne karma vyřádila za všechny ty roky posmívání se RROD u XBOX360. YLOD, neboli žluté světlo smrti, se objevilo zčistajasna u mne doma. Samotná událost je o to smutnější, že jsem si sejvy zálohoval před více než dvěma měsíci a tak můžu přijít o dost nahraných hodin. A co je ještě horší - za pár dní vychází Red Dead Redemption, což je mnou očekávaná hra roku. Už ji mám předobjednanou samozřejmě, ale na čem hrát?

Mimochodem - jestli bych za něco poslal SONY do stoupy, tak je to jejich slavné HDCP při výstupu a za druhé - jejich posedlost šifrováním disků, který nemohu jednoduše přenést do nějaké jiné, nové konzole - disk je vázán na hardware. To, že přijdu o nahrané filmy zas tak moc nebolí, ale ty sejvy jsou fakt na pytel. Člověk by si i říkal, že by mohly být sejvy v nějakém SONY úložišti online zazálohovány, přece jenom je rok 2010. Po nějaké té optimalizaci velikosti sejvů by to šlo.

Situace je ale zlá. Dneska jdu do servisu a pokusím se je přesvědčit, aby mi konzoli opravili, já si vytáhnu data a následně bych se pokusil ji přímo v servisu prodat na náhradní díly - a koupím SLIM verzi rovnou. Minimálně kvůli spotřebě se to vyplatí a nějaké ty prachy jsou.

Každopádně nedík za ztrátu PS2 kompatibility. Takhle budu muset svou pět let starou PS2 slim zabudovat do televizního stolku. Není to problém mechanický, ale je to prostě na pytel, že se PS3 téměř přesně po třech letech od koupě sesypala takhle blbě. Zlatý starý konzole, který jedou i po dvaceti letech!

P.S.: Na internetu se dají najít návody na domácí opravdu YLOD pomocí provaření spojů na procesoru a grafickém čipu s horkovzdušnou pistolí, ale jednak mám obě ruce levé, druhak je to oprava na dobu těžce neurčitou a třeťak jsem se už nastavil na duševně na slim verzi. Ta sice není o moc menší, ale co už ;).