5. 8. 2011

Statistika blogu

Po delší době jsem se kouknul na Google Analytics a čísla mne celkem překvapila. Na to, že si smolím sám pro sebe vlastní herní deníček, mám docela slušnou návštěvnost. No živit bych se tímto nemohl, ani nechci. Tak jsem si řekl, proč to tady rovnou nezveřejnit, pro tu srandu.

Od 21.12.2009, kdy jsem kód Analytics vložil do stránky, mám zaznamenáno 164.000 návštěv, což je podle mne docela prima. V průměru tak obšťastním svým psaním přibližně 280 lidí denně, což nezní blbě.


Zajímavá je ale statistika nejnavštěvovanějších stránek. Zde s přehledem vede Rapelay, odstupem Minecraft a s dalším skokovým odstupem seznam Doporučených her pro Wii. Rapelay a Minecraft naprosto chápu. Jde o pornografii, která táhne a pak o velice trendovou záležitost. Překvapuje mne ale, že se v první desítce objevují články jako Bad Company 2 demo (možná jde o trendy věc) a právě Sins of the Solar Empire - nečekal bych tam zrovna tyto hry. Podobně tak Gray Matter na místě desátém.

No a poslední sloupeczki nebudou sloupeczki, ale pár zajímavostí.

Skoro 50% návštěvníků používá Firefox, Opera, Chrome a Internet Explorer si každý berou 15%. V operačních systémech nepřekvapivě vedou Windows s 90% podílem.

Průměrný pobyt na blogu jsou tři minuty - to si toho moc nepřečtete, lidové vrstvy. Z vyhledávačů vede Google a Seznam pochopitelně. Zajímavé hledané výrazy: "nostalgie PC her" 10x, "prsaté herečky" 8x, "Dun Darach remake" 6x,  a "10 nejpromakanějších taháků, na které vám učitel nikdy nepřijde" 5x.

Návštěvníci ze světa: Rusko 102, USA 867, Kanada 65, Nigérie 1.

Je to docela sranda, tyhle statistiky. Samozřejmě, že vysoká návštěvnost není mým cílem, koneckonců těch 25 EUR, co mi vydělala reklama AdSense za posledního půl roku, je toho důkazem. To kdybych chtěl být zajímavý, tak napíšu, že Playstation 3 stojí za prd, Radek Hulán je nemocný chudák, nebo že Václav Klaus má blechy.

Díky za přízeň!