1. 8. 2012

Hra měsíce: Myth

Je jenom málo her, o kterých vím, že jsou legendární, ale zároveň jsem nikdy jejich legendárnost nepochopil. Myth je jedna z těch her. To ale nebrání, aby měsícem srpna byla právě tahle pařba!Když jsem se nedávno snažil Myth na Amize hrát, tak mne sice zaujala hezká grafika a animace, ale jinak jsem moc nadšený nebyl. Velice brzy jsem narazil na mantikoru, kterou "prostě nešlo zabít". Takže jsem metodou pokusu a omylu zjistil, že je možné shazovat mrtvé vězně (či spíše jejich kostry) z pout, což přiláká nějakého kouzelníčka, po jehož zabití získám trojzubec a s ním pak lze mantikoru sejmout. Jakože jo, takové hry dříve byly a údajně je tento postup naznačený v manuálu. Nevím, jestli je to pro takto jednoduchý koncept chodičky-skákačky nutné.

Na druhou stranu stojí za Mythem celý dav fanoušků, čili pravděpodobně mi uchází nějaká pointa, na kterou si budu muset přijít sám. A jelikož jsem si už vyšperkoval Amigu 600 (report brzy), je to myslím dostatečná motivace ke hraní. Budu rád, když se v komentářích podělíte o informace, které mi ulehčí hru!

Mimochodem - hra byla portovaná na mnoho systémů, mimo jiné i na NES, kde se ale chlubila licencovaným jménem Conan. AVGN na toto téma udělal překvapivě vtipnou polemiku, doporučuji!