Herní fronta

Je mnoho her, ke kterým mám nějaký vztah, ale nikdy jsem je nehrál, hrál málo anebo hrál tak dávno, že jsem už zapomněl, jak se vlastně hrají. Denně při procházení internetu narážím na perličky, které bych milerád zmínil na blogu, "až bude čas". Už mnoho let odkládám mnoho her a štve mne to, takže jsem se rozhodl s tím něco udělat. Prvním krokem bude zbudování odkladiště odkazů na hry, který budu průběžně rozšiřovat - a následně budu jednu hru po druhé odehrávat a psát o nich. V případě, že byste měli požadavek, abych nějaké hře udělil prioritu, nebojte se napsat do komentářů. Hry budou také vždy opatřeny poznámkou, proč po dané hře vlastně toužím.


Magical Pop - tahle hra na mne působí, jako Zelda spinoff. Něco jako Zelda 2, ale udělaná pořádně formou hopsací hry. Vydaná jen v japonsku, ale neměl by to být problém si to zahrát snad...
Zero Gunner 2 - hezká střílečka pro Dreamcast, kdy při automatickém scrollingu je možné rotovat helikoptérou dle libosti. Vzdáleně připomíná Under Defeat, ale s možností rotace 360°.
Space Hulk - naprosto klasická hra, u které jsem ale nedávno zjistil, že nejsem schopen dohrát první misi. To musím napravit!
Landstalker - akční RPG ála Zelda, ale v isometrickém pohledu na věc. Jedna z mála her, kvůli které jsem rád za Mega Drive.
Escape from Colditz - pokračování Great Escape, ale se čtyřmi postavami.
Sabre Team - připomíná mi to Jagged Alliance, ale hlavní důvod, proč se chci hře pověnovat, je vlastně jenom ten, že jsem si ji dlouho pletl s Pacific Island ;). Plus je podobná mé oblíbené hře ze ZX - Strike Force Cobra, o které jsem již psal.
Pacific Island - akční simulátor, čtyři tanky v samostatných výhledech - hra se mi velice zamlouvá i díky ICEho recenzi v Excaliburu 13 (80%). Dlouho jsem si ji pletl se hrou Sabre Team.
Alien Legacy - tato hra mne inspirovala k vyrobení vlastní pseudodeskovky, ale nikdy jsem ji pořádně nehrál. Občas si ji pletu se hrou Alien Logic.
Carrier Command - tato hra si zaslouží více prostoru a více času stráveného jejím hraním.
System Shock 1+2 - jak je možné, že tady tato hra nemá už dávno vlastní článek!?
Retribution - tohle není zrovna výstavní hra, ale díky obálce Score č.11, kde je legendární recenze na System Shock, jsem si dlouho myslel, že právě obal Retribution patří k System Shocku. Občas si ji pletu se hrou Reunion.
Reunion - tato hra mne ve své době minula, i když se o ní hodně mluvilo. Často si ji pletu se hrou Retribution. Trochu mi připomíná hru Breed 96 z Amigy, asi díky barevné paletě - a to mi stačí k tomu, abych si ji chtěl zahrát.
UBIK - mám doma dokonce originálku (díky zapomětlivosti jednoho mého dobrého kamaráda), ale nikdy jsem ji pořádně nehrál. Přitom svět, ve kterém je hra zasazena, slibuje nezměrná tajemství a Cryo je pověstné svým netradičním přístupem.
Wonder Boy - prakticky jsem nikdy nehrál žádnou hru z celé série a na obrázcích vypadá skvěle.
Darklands - jde o unikátní textovou RPG grafickou hru, zasazenou do středověkého Německa. Dost jsem se jí nahrál v minulosti a rád bych si ji osvěžil.
Alien Logic - zaujalo mne grafické zpracování, byť Andrew dal hře jen 66%.
Starquake - hra mého dětství a mládí, heslo AMIGA do teleportu, hraní na Smetanovic MZ-800. Hra podle mne perfektně zachytává atmosféru zkoumání světa a fascinace s každou novou obrazovkou. Dokážu si hru znova užít?
Ečstatica a její druhý díl - této hře jsem se pověnoval trestuhodně málo (pár hodin v době vydání), zřejmě kvůli nevybíravé obtížnosti. Druhý díl je údajně trochu akčnější, ale i tak si to chci někdy dát.
Legacy - kdysi dávno jsem ji díky RPGhrám hrál a moc se mi líbila - ale už jsem zapomněl detaily. Výjimečná atmosféra a technologické zpracování.
Realms of Haunting - zatím co Normality jsem sežral i s chlupama, k této druhé hře na stejném enginu a podobném principu jsem se nikdy nepověnoval. Hrál jsem jen demo na ScoreCD nebo ExcaliburCD, velice mne zaujalo, ale od té doby jsem se k plné verzi nedostal.
Legend of Sword - grafická textovka - jedna z první her, kterou jsem kdy hrál na Amize. Už si vůbec nepamatuji, o co v ní šlo. Pátral jsem po ní dlouho, ale díky barevnému pozadi jsem si ji špatně zafixoval, jako Curse of Azure Bonds.
Legend: Four Crystals of Trazere - v rámci recenzování RPGher jsem si hru v emulaci velice užil, má krásné GUI a vůbec zachytává tu správnou atmosféru RPG hraní za stolem. Bude mne ještě bavit dneska? (P.S.: Pokračování se jmenuje Worlds of Legend: Sons of Empire - a teď se v tom vyznejte).
Final Battle - opticky hra vypadá, jako pokračování Legend: Four Crystals of Trazere - a proto se mi líbí GUI a celkové zpracování. Ve skutečnosti jde ale o pokračování textovky Legend of Sword. Dosud jsem nenarazil na funkční WHDLoad verzi.
Quazatron - na Didaktiku jsem s touto hrou propařil pěkných pár nocí, chtěl bych zkusit, zda mne bude bavit i dneska.
Highway Encounter - z celé série jsem hrál jen první díl na Didaktiku - podobně, jako v případě Quazatronu, bych rád zjistil, jestli hra dneska obstojí.

Seznam je průběžně doplňován, jak si vzpomenu a podle toho, na co narazím.

Žádné komentáře:

Okomentovat